Portfolio theme (8.x-1.2) - en to uk translation catalogue (18 entries)

en: Text color
uk: Колір тексту

en: White
uk: Білий

en: Link color
uk: Колір посилання

en: Transparent
uk: Прозорий

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Light
uk: Світла

en: Primary
uk: Основні

en: Secondary
uk: Вторинне

en: Blue Lagoon (default)
uk: Блакитна Лагуна (стандартна)

en: Main background
uk: Основне тло

en: Sidebar background
uk: Фон бічної панелі

en: Sidebar borders
uk: Межі бічної панелі

en: Footer background
uk: Тло нижнього колонтитулу

en: Plum
uk: Слива

en: Title and slogan
uk: Заголовок і гасло

en: Dark
uk: Темний

en: Header background top
uk: Верхня частина фону верхнього колонтитулу

en: Header background bottom
uk: Нижня частина фону верхнього колонтитулу
