Portfolio theme (8.x-5.0) - en to bo translation catalogue (14 entries)

en: Text color
bo: ཡིག་གེའི་ཁ་དོག

en: Link color
bo: སྦྲེལ་ཐག་གི་ཁ་དོག

en: Primary
bo: གཙོ་བོ

en: Secondary
bo: ཕལ་བ

en: Blue Lagoon (default)
bo: Lagoon སྔོན་པོ༼སྔར་ཡོད༽

en: Slate
bo: རྡོ་ལེབ

en: Main background
bo: རྒྱབ་ལྗོངས་གཙོ་བོ

en: Sidebar background
bo: ཟུར་སྒྲོམ་གི་རྒྱབ་ལྗོངས

en: Sidebar borders
bo: ཟུར་སྒྲོམ་གི་མཐའ་སྒྲོམ

en: Footer background
bo: ཤོག་མཇུག་གི་རྒྱབ་ལྗོངས

en: Plum
bo: ཤིང་འབྲས་མེན་མདོག

en: Title and slogan
bo: ཁ་བྱང་དང་འབོད་ཚིག

en: Firehouse
bo: མེ་མདངས

en: Ice
bo: ཆབ་རོམ
