Portfolio theme (8.x-5.0) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Text color
de: Schriftfarbe

en: White
de: Weiß

en: Link color
de: Link-Farbe

en: Light
de: Hell

en: Primary
de: Primär

en: Secondary
de: Zweites

en: Blue Lagoon (default)
de: Blaue Lagune (Standard)

en: Slate
de: Schiefer

en: Main background
de: Haupthintergrund

en: Sidebar background
de: Hintergrund der Seitenleiste

en: Sidebar borders
de: Rahmen der Seitenleiste

en: Footer background
de: Hintergrund der Fußzeile

en: Plum
de: Pflaume

en: Title and slogan
de: Titel und Slogan

en: Firehouse
de: Feuerwehrhaus

en: Ice
de: Eis

en: Dark
de: Dunkel

en: Header background top
de: Kopfzeilenhintergrund oben

en: Header background bottom
de: Kopfzeilenhintergrund unten

en: Basic structure for a Bootstrap Barrio SubTheme.
de: Grundstruktur eines Boostrap-Barrio-Subthemes.

en: Primary button background
de: Hintergrundfarbe des primären Buttons

en: Primary button hover
de: Primär-Button überfahren
