Portfolio theme (8.x-5.0) - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: Text color
fr: Couleur du texte

en: White
fr: Blanc

en: Link color
fr: Couleur des liens

en: Light
fr: Léger

en: Primary
fr: Primaire

en: Secondary
fr: Secondaire

en: Blue Lagoon (default)
fr: Bleu lagon (par défaut)

en: Slate
fr: Ardoise

en: Main background
fr: Arrière-plan principal

en: Sidebar background
fr: Arrière-plan de la barre latérale

en: Sidebar borders
fr: Bordures de la barre latérale

en: Footer background
fr: Arrière-plan du pied de page

en: Plum
fr: Prune

en: Title and slogan
fr: Titre et slogan

en: Firehouse
fr: Caserne

en: Ice
fr: Glace

en: Dark
fr: Sombre

en: Header background top
fr: Fond d'écran du haut de l'entête

en: Header background bottom
fr: Fond d'écran du bas de l'entête
