Portfolio theme (8.x-5.0) - en to gl translation catalogue (19 entries)

en: Text color
gl: Cor do texto

en: White
gl: Branco

en: Link color
gl: Color das ligazóns

en: Transparent
gl: Transparente

en: Primary
gl: Primario

en: Secondary
gl: Secundario

en: Blue Lagoon (default)
gl: Lagoa azul (predeterminado)

en: Slate
gl: Lousa

en: Main background
gl: Fondo principal

en: Sidebar background
gl: Fondo da barra lateral

en: Sidebar borders
gl: Beira da barra lateral

en: Footer background
gl: Fondo do pé da páxina

en: Plum
gl: Cirola

en: Title and slogan
gl: Título e lema

en: Firehouse
gl: Cuartel de bombeiros

en: Ice
gl: Xeo

en: Dark
gl: Escuro

en: Header background top
gl: Fondo da parte superior da cabeceira

en: Header background bottom
gl: Fondo da parte inferior da cabeceira
