Portfolio theme (8.x-5.0) - en to oc translation catalogue (14 entries)

en: Text color
oc: Color del tèxte

en: White
oc: Blanc

en: Link color
oc: Color del ligam

en: Primary
oc: Primaire

en: Secondary
oc: Secondaire

en: Blue Lagoon (default)
oc: Llacuna blava (per defaut)

en: Main background
oc: Rèireplan principal

en: Sidebar background
oc: Rèireplan de la barra lateral

en: Sidebar borders
oc: Bordaduras de la barra laterala

en: Footer background
oc: Rèireplan del pè de pagina

en: Plum
oc: Pruna

en: Title and slogan
oc: Títol e eslogan

en: Firehouse
oc: Parc de bombers

en: Ice
oc: Gel
