Portfolio theme (8.x-5.0) - en to ru translation catalogue (17 entries)

en: Text color
ru: Цвет текста

en: White
ru: Белый

en: Link color
ru: Цвет ссылок

en: Transparent
ru: Прозрачный

en: Light
ru: Светлая

en: Primary
ru: Первичный

en: Secondary
ru: Вторичный

en: Blue Lagoon (default)
ru: Голубая лагуна (по умолчанию)

en: Main background
ru: Основной фон

en: Sidebar background
ru: Фон боковой колонки

en: Sidebar borders
ru: Рамка боковой панели

en: Footer background
ru: Фон подвала

en: Title and slogan
ru: Заголовок и девиз

en: Ice
ru: Лёд

en: Dark
ru: Темный

en: Header background top
ru: Верхняя часть фона шапки страницы

en: Header background bottom
ru: Нижняя часть фона шапки страницы
