Portfolio theme (8.x-5.0) - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Text color
tr: Yazı rengi

en: White
tr: Beyaz

en: Link color
tr: Bağlantı rengi

en: Transparent
tr: Şeffaf

en: Primary
tr: Birincil

en: Secondary
tr: İkincil

en: Blue Lagoon (default)
tr: Blue Lagoon (ön tanımlı)

en: Main background
tr: Ana arkaplan

en: Sidebar background
tr: Yan sütun arkaplanı

en: Sidebar borders
tr: Yan sütun çerçeveleri

en: Footer background
tr: Altbilgi arkaplanı

en: Title and slogan
tr: Başlık ve slogan

en: Header background top
tr: Üst başlık arkaplanı

en: Header background bottom
tr: Alt başlık arkaplanı
