POSSE Post (1.0.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (22 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Content
cy: Cynnwys

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Content types
cy: Mathau cynnwys

en: Date
cy: Dyddiad

en: Link
cy: Dolen

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Time
cy: Amser

en: View
cy: Gweld

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Error
cy: Gwall

en: Contact
cy: Cyswllt

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Node
cy: Nod

en: All
cy: I gyd

en: Active
cy: Gweithredol

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Account
cy: Cyfrif
