POSSE Post (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (49 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Content
fr: Contenu

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Content types
fr: Types de contenu

en: Logs
fr: Journaux

en: Link
fr: Lien

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Time
fr: Heure

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Content type
fr: Type de contenu

en: Email
fr: Courriel

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Error
fr: Erreur

en: Created
fr: Créé

en: Node
fr: Nœud

en: All
fr: Tout

en: Active
fr: Actif

en: Client ID
fr: Identifiant (ID) de client

en: Published
fr: Publié

en: Content field
fr: Champ de contenu

en: Getting started
fr: Commencer

en: Security
fr: Sécurité

en: Accounts
fr: Comptes

en: Pending
fr: En attente

en: Retry
fr: Essayer à nouveau

en: Failed
fr: Échec

en: Unpublished
fr: Non publié

en: Base URL
fr: URL de base

en: Skip
fr: Passer

en: Activate
fr: Activer

en: Deactivate
fr: Désactiver

en: Machine name
fr: Nom système

en: Field mapping
fr: Correspondance de champ

en: Account
fr: Compte

en: Title field
fr: Champ titre

en: Credentials
fr: Accréditation

en: Platform
fr: Plate-forme

en: Add account
fr: Ajouter un compte

en: Format string
fr: Chaine de format

en: Image field
fr: Champ image

en: Page ID
fr: Identifiant (ID) de page

en: Attempts
fr: Tentatives

en: Privacy Policy
fr: Politique de Confidentialité

en: App ID
fr: Identifiant (ID) de l'application

en: Authorize
fr: Autoriser
