POSSE Post (1.0.0-alpha1) - en to is translation catalogue (30 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Content
is: Innihald

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Description
is: Lýsing

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Content types
is: Efnisgerðir

en: Date
is: Dagsetning

en: Logs
is: Kerfisskrár

en: Link
is: Hlekkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Label
is: Merking

en: Time
is: Tími

en: View
is: Skoða

en: Updated
is: Uppfært

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Email
is: Netfang

en: User ID
is: Auðkenni notanda

en: Error
is: Villa

en: Contact
is: Tengiliður

en: Created
is: Stofnað

en: Node
is: Nóða

en: All
is: Allt

en: Active
is: Virkt

en: Published
is: Birt

en: Getting started
is: Fyrstu skrefin

en: Pending
is: Í biðstöðu

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Account
is: Aðgangur
