POSSE Post (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (38 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Actions
it: Azioni

en: Description
it: Descrizione

en: Yes
it: Sì

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Date
it: Data

en: Logs
it: Log

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Time
it: Data e ora

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Email
it: E-mail

en: User ID
it: ID utente

en: Error
it: Errore

en: Contact
it: Contatto

en: Created
it: Creato

en: Node
it: Nodo

en: All
it: Tutti

en: Active
it: Attivo

en: Published
it: Pubblicato

en: Content field
it: Campo contenuto

en: Security
it: Sicurezza

en: Pending
it: In sospeso

en: Failed
it: Non riuscito

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Base URL
it: URL base

en: Activate
it: Attiva

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Field mapping
it: Mappatura campi

en: Account
it: Profilo

en: Title field
it: Titolo del campo

en: Format string
it: Stringa del formato

en: Attempts
it: Tentativi

en: Authorize
it: Autorizza
