POSSE Post (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (47 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Actions
ja: アクション

en: Description
ja: 説明

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Content types
ja: コンテンツタイプ

en: Date
ja: 日付

en: Logs
ja: ログ

en: Link
ja: リンク

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Time
ja: 時間

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Email
ja: メール

en: User ID
ja: ユーザーID

en: Error
ja: エラー

en: Contact
ja: コンタクト

en: Created
ja: 作成

en: Node
ja: ノード

en: All
ja: すべて

en: Active
ja: アクティブ

en: Published
ja: 掲載

en: Content field
ja: コンテンツフィールド

en: Getting started
ja: はじめに

en: Security
ja: セキュリティー

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Failed
ja: 失敗

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Base URL
ja: ベースURL

en: Skip
ja: スキップ

en: Activate
ja: 有効化

en: Deactivate
ja: 非アクティブ化

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Field mapping
ja: フィールドマッピング

en: Account
ja: アカウント

en: Title field
ja: タイトルフィールド

en: Credentials
ja: 資格情報

en: Add account
ja: アカウントを追加

en: Format string
ja: 書式文字列

en: Attempts
ja: 試み

en: Authorize
ja: 承認

en: Publish now
ja: 今公開

en: Instagram
ja: インスタグラム
