POSSE Post (1.0.0-alpha1) - en to jv translation catalogue (27 entries)

en: Delete
jv: Busak

en: Content
jv: Konten

en: Actions
jv: Aksi

en: Description
jv: Katrangan

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Content types
jv: Tipe kontèn

en: Date
jv: Tanggal

en: Link
jv: Tautan

en: Settings
jv: Sétingan

en: Label
jv: Judul

en: Time
jv: Wektu

en: View
jv: Tampilan

en: Updated
jv: Wis anyar

en: Content type
jv: Tipe kontèn

en: User ID
jv: ID panganggo

en: Error
jv: Salah

en: Contact
jv: Kontak

en: Created
jv: Digawé

en: All
jv: Kabèh

en: Active
jv: Aktif

en: Published
jv: Dipacak

en: Security
jv: Jagabaya

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Account
jv: Akun

en: Format string
jv: Format tembung

en: Image field
jv: Field gambar
