POSSE Post (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (41 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Content
tr: İçerik

en: Actions
tr: Eylemler

en: Description
tr: Açıklama

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: Date
tr: Tarih

en: Logs
tr: Kayıtlar

en: Link
tr: Bağlantı

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Time
tr: Zaman

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Email
tr: E-posta

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Error
tr: Hata

en: Contact
tr: İletişim

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Node
tr: Düğüm

en: All
tr: Tümü

en: Active
tr: Etkin

en: Published
tr: Yayında

en: Content field
tr: İçerik alanı

en: Security
tr: Güvenlik

en: Pending
tr: Bekleyen

en: Failed
tr: Hata oluştu

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Base URL
tr: Temel URL

en: Skip
tr: Atla

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Deactivate
tr: Devre dışı bırak

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Field mapping
tr: Alan eşleme

en: Account
tr: Hesap

en: Title field
tr: Başlık alanı

en: Format string
tr: Biçimleme dizesi

en: Social
tr: Sosyal
