POSSE Post (1.0.0-alpha2) - en to de translation catalogue (50 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Content
de: Inhalt

en: Actions
de: Aktionen

en: Description
de: Beschreibung

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Content types
de: Inhaltstypen

en: Date
de: Datum

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Time
de: Zeit

en: View
de: Ansicht

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Content type
de: Inhaltstyp

en: Email
de: E-Mail

en: User ID
de: Benutzer-ID

en: Error
de: Fehler

en: Contact
de: Kontakt

en: Created
de: Erstellt

en: Node
de: Beitrag

en: All
de: Alle

en: Active
de: Aktiv

en: Client ID
de: Client-ID

en: Published
de: Veröffentlicht

en: Content field
de: Inhaltsfeld

en: Getting started
de: Erste Schritte

en: Security
de: Sicherheit

en: Accounts
de: Konten

en: Pending
de: Ausstehend

en: Retry
de: Erneut versuchen

en: Failed
de: Fehlgeschlagen

en: Unpublished
de: Nicht veröffentlicht

en: Base URL
de: Basis-URL

en: Skip
de: Überspringen

en: Activate
de: Aktivieren

en: Deactivate
de: Deaktivieren

en: Machine name
de: Systemname

en: Field mapping
de: Feld-Zuordnungen

en: Account
de: Benutzerkonto

en: Title field
de: Titelfeld

en: URL prefix
de: URL-Präfix

en: Platform
de: Plattform

en: Format string
de: Formatierung

en: Image field
de: Bildfeld

en: Page ID
de: Seiten-ID

en: Privacy Policy
de: Datenschutzrichtlinie

en: App ID
de: App-ID

en: Authorize
de: Autorisieren

en: Environment variable
de: Umgebungsvariable

en: View post
de: Beitrag anzeigen
