POSSE Post (1.0.0-alpha2) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Content
id: Konten

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Description
id: Deskripsi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Content types
id: Jenis konten

en: Date
id: Tanggal

en: Link
id: Tautan

en: Settings
id: Pengaturan

en: Time
id: Waktu

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Content type
id: Jenis konten

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Error
id: Kesalahan

en: Contact
id: Kontak

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Active
id: Aktif

en: Client ID
id: ID Klien

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Security
id: Keamanan

en: Pending
id: Tertunda

en: Failed
id: Gagal

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Base URL
id: URL dasar

en: Activate
id: Aktifkan

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Field mapping
id: Petakan field

en: Account
id: Keanggotaan

en: Title field
id: Judul bidang

en: Platform
id: Perangkat

en: Image field
id: Field gambar
