POSSE Post (1.0.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (32 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Actions
fa: عملکردها

en: Description
fa: شرح

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: Date
fa: تاریخ

en: Link
fa: واصلی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Time
fa: زمان

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: User ID
fa: هویت کاربر

en: Error
fa: خطا

en: Contact
fa: تماس

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Node
fa: محتوا

en: All
fa: همه

en: Active
fa: فعال

en: Published
fa: منتشر شده

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Activate
fa: فعال‌سازی

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Account
fa: حساب

en: Title field
fa: عنوان حوزه

en: Format string
fa: قالب‌بندی رشته

en: Image field
fa: میدان تصویر
