POSSE Post (1.0.0-alpha3) - en to bn translation catalogue (21 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Description
bn: বিবরণ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Date
bn: তারিখ

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Time
bn: সময়

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: Email
bn: ইমেইল

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর আইডি

en: Error
bn: ত্রুটি

en: All
bn: সমস্ত

en: Active
bn: সক্রিয়

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Account
bn: এ্যাকাউন্ট
