POSSE Post (1.0.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (34 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Content types
hi: विषय वस्तु के प्रकार

en: Date
hi: तारीख

en: Link
hi: कड़ी

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: Time
hi: समय

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Content type
hi: सामग्री प्रकार

en: Email
hi: ईमेल

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Error
hi: त्रुटि

en: Contact
hi: संपर्क

en: Created
hi: निर्मित

en: Node
hi: नोड

en: All
hi: सभी

en: Active
hi: सक्रिय

en: Client ID
hi: ग्राहक ID

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Security
hi: सुरक्षा

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: Failed
hi: असफल हुआ

en: Unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Activate
hi: सक्रिय

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Account
hi: खाता

en: Privacy Policy
hi: गोपनीयता नीति
