POSSE Post (1.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (40 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Content
pt: Conteúdo

en: Actions
pt: Ações

en: Description
pt: Descrição

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Content types
pt: Tipos de conteúdo

en: Date
pt: Data

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Time
pt: Hora

en: View
pt: Ver

en: Updated
pt: Atualizado

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: User ID
pt: ID do usuário

en: Error
pt: Erro

en: Contact
pt: Contato

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Tudo

en: Active
pt: Ativo

en: Client ID
pt: ID do Cliente

en: Published
pt: Publicado

en: Content field
pt: Campo do conteúdo

en: Security
pt: Segurança

en: Accounts
pt: Contas

en: Pending
pt: Pendente

en: Failed
pt: Reprovado(a)

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: Base URL
pt: URL base

en: Skip
pt: Pular

en: Activate
pt: Ativar

en: Deactivate
pt: Desativar

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Field mapping
pt: Mapeamento de campo

en: Account
pt: Conta

en: Title field
pt: Campo de título

en: Format string
pt: Formato

en: Image field
pt: Campo de imagem

en: Privacy Policy
pt: Política de Privacidade

en: App ID
pt: ID do Aplicativo
