Poster POS Commerce Integration (1.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Country
de: Land

en: Category
de: Kategorie

en: Settings
de: Einstellungen

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Price
de: Preis

en: Product ID
de: Produkt-ID

en: Phone Number
de: Telefonnummer

en: Product type
de: Produkttyp

en: Product name
de: Produktbezeichnung

en: Processing
de: Verarbeitung läuft …

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
de: Das Verzeichnis %directory ist nicht beschreibbar, weil die richtigen Berechtigungen nicht gesetzt sind.

en: About
de: Über

en: Initializing.
de: Initialisierung.

en: An error has occurred.
de: Es ist ein Fehler aufgetreten.

en: Completed @current of @total.
de: @current von @total abgeschlossen.

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
de: Die Datei %file konnte nicht kopiert werden, da das Zielverzeichnis %destination nicht korrekt konfiguriert ist.

en: Access Token
de: Zugriffs-Token
