Poster POS Commerce Integration (1.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Country
hi: देश

en: Category
hi: वर्ग

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Processing
hi: प्रक्रिया जारी

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
hi: %directory निर्देशिका लिखने योग्य नहीं है, क्योंकि इसके लिए सही अनुमति सेट नहीं है.

en: About
hi: के बारे में

en: Initializing.
hi: आरंभ किया जा रहा है ...

en: An error has occurred.
hi: एक त्रुटि हुई

en: Completed @current of @total.
hi: @total  में से @current को पूरा कर लिया गया

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
hi: फ़ाइल प्रतिलिपि नहीं की जा सकी क्योंकि गंतव्य निर्देशिका ठीक से कॉन्फ़िगर नहीं है.
