Poster POS Commerce Integration (1.0.0-beta1) - en to ru translation catalogue (18 entries)

en: Country
ru: Страна

en: Category
ru: Категория

en: Settings
ru: Настройки

en: Custom
ru: Собственная

en: Price
ru: Цена

en: Product ID
ru: ID товара

en: Phone Number
ru: Номер телефона

en: Product type
ru: Тип товара

en: Product name
ru: Название товара

en: Processing
ru: Обработка

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
ru: Каталог %directory закрыт для записи, поскольку не имеет корректно установленных прав доступа.

en: About
ru: Информация

en: Initializing.
ru: Инициализация.

en: An error has occurred.
ru: Произошла ошибка.

en: Completed @current of @total.
ru: Выполнено @current из @total.

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
ru: Файл %file не может быть скопирован из-за неправильных настроек каталога назначения %destination.

en: Access Token
ru: Ключ доступа

en: The phone number %phone is not valid.
ru: Номер телефона %phone некорректен.
