Poster POS Commerce Integration (1.0.0) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Country
fr: Pays

en: Category
fr: Catégorie

en: Settings
fr: Paramètres

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Price
fr: Prix

en: Product ID
fr: Identifiant (ID) du produit

en: Phone Number
fr: Numéro de téléphone

en: Product type
fr: Type de produit

en: Processing
fr: En cours de traitement

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
fr: Le répertoire %directory n'est pas accessible en écriture car les permissions ne sont pas définies correctement.

en: About
fr: À propos

en: Initializing.
fr: Initialisation.

en: An error has occurred.
fr: Une erreur s'est produite.

en: Completed @current of @total.
fr: @current sur @total terminés.

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
fr: Le fichier %file n'a pas pu être copié car le répertoire de destination %destination n'est pas configuré correctement
