Poster POS Commerce Integration (1.0.1) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Country
it: Paese

en: Image
it: Immagine

en: Category
it: Categoria

en: Settings
it: Impostazioni

en: Price
it: Prezzo

en: Product ID
it: ID prodotto

en: Product type
it: Tipo prodotto

en: Processing
it: In elaborazione

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
it: La cartella %directory non è scrivibile, perché non sono stati impostati i permessi adeguati.

en: About
it: Informazioni

en: Initializing.
it: Inizializzazione.

en: An error has occurred.
it: Si è verificato un errore.

en: Completed @current of @total.
it: Completati @current di @total.

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
it: Il file %file non è stato copiato perché la directory di destinazione %destination non è configurata correttamente.
