Poster POS Commerce Integration (1.0.1) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Body
id: Isi

en: Country
id: Negara

en: Image
id: Gambar

en: Category
id: Kategori

en: Settings
id: Pengaturan

en: Price
id: Harga

en: Commerce
id: Perdagangan

en: Product type
id: Jenis produk

en: Processing
id: Memproses

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
id: Direktori %directory tidak bisa ditulisi, karena tidak memiliki konfigurasi hak akses yang benar.

en: About
id: Tentang

en: Initializing.
id: Memulai.

en: An error has occurred.
id: Ada kesalahan terjadi.

en: Completed @current of @total.
id: Menyelesaikan @current dari @total.

en: File %file could not be copied, because the destination directory %destination is not configured correctly.
id: Berkas %file tidak dapat disalin, karena direktori tujuan %destination tidak dikonfigurasi dengan benar.
