Posthog Analytics integration (2.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Age
id: Usia

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Name
id: Nama

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Conditions
id: Kondisi

en: General
id: Umum

en: Example
id: Contoh

en: Events
id: Acara

en: here
id: di sini

en: Basic
id: Dasar

en: External
id: Eksternal

en: Commerce
id: Perdagangan

en: API key
id: Kunci API

en: AND
id: DAN

en: This field supports tokens. @browse_tokens_link
id: Bidang ini mendukung token. @browse_tokens_link
