Potent Allure (1.0.3) - en to hi translation catalogue (29 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Content
hi: सामग्री

en: Description
hi: उल्लेख

en: Center
hi: मध्य

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to parent page
hi: मूल जनक पृष्ठ पर जायें

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Updated
hi: अद्यतित

en: n/a
hi: लागू नहीं

en: Last post
hi: आखरी पोस्ट

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Logo
hi: प्रतीक चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Up
hi: ऊपर

en: Forum
hi: फोरम

en: Add new comment
hi: नई टिप्पणी जोड़ें

en: Topics
hi: विषय

en: Posts
hi: प्रविष्टियाँ

en: Right
hi: दाएं

en: New
hi: नया

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Copyright
hi: कॉपीराइट

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Text Formats
hi: पाठ प्रारूपों

en: Book traversal links for
hi: बुक चंक्रमण लिंक के लिए
