PoolParty GraphSearch for Drupal (8.x-1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (46 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Password
fr: Mot de passe

en: Weight
fr: Poids

en: none
fr: aucun(e)

en: Name
fr: Nom

en: Save
fr: Enregistrer

en: Link target
fr: Cible du lien

en: remove
fr: retirer

en: results
fr: résultats

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Date format
fr: Format de date

en: Widget settings
fr: Paramètres du widget

en: Advanced
fr: Avancé

en: Colors
fr: Couleurs

en: here
fr: ici

en: Number of items to display
fr: Nombre d'éléments à afficher

en: Clone
fr: Cloner

en: Show
fr: Afficher

en: to
fr: à

en: @time ago
fr: il y a @time

en: from
fr: Expéditeur

en: Calculation
fr: Calcul

en: RSS Feed
fr: Flux RSS

en: Other settings
fr: Autres paramètres

en: Context
fr: Contexte

en: daily
fr: journalier

en: weekly
fr: hebdomadaire

en: Synchronize
fr: Synchroniser

en: Credentials
fr: Accréditation

en: Config
fr: Configuration

en: Filter settings
fr: Paramètres de filtrage

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: %name must be a positive integer.
fr: %name doit être un entier positif.

en: Component name
fr: Nom du composant

en: Number of characters
fr: Nombre de caractères

en: in @time
fr: dans @time

en: Facet name
fr: Nom de la facette

en: Time interval
fr: Intervalle de temps
