PoolParty GraphSearch for Drupal (8.x-1.0-rc1) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Search
hi: खोज

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Weight
hi: मान

en: none
hi: कोई नहीं

en: Name
hi: नाम

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: URL
hi: यूआरएल

en: results
hi: परिणाम

en: ID
hi: आईडी

en: Date format
hi: तारीख प्रारूप

en: Advanced
hi: विकसित

en: Colors
hi: रंग

en: Show
hi: दिखाये

en: @time ago
hi: @time पूर्व

en: Context
hi: संदर्भ

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर
