PoolParty GraphSearch for Drupal (8.x-1.0-rc1) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Search
id: Pencarian

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Password
id: Sandi

en: Weight
id: Bobot

en: none
id: tidak ada

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: remove
id: buang

en: results
id: hasil

en: Date format
id: Format tanggal

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: here
id: di sini

en: Clone
id: Kloning

en: Show
id: Tampilkan

en: @time ago
id: @time yang lalu

en: from
id: dari

en: RSS Feed
id: Umpan RSS

en: Text area (multiple rows)
id: Area teks (multi baris)

en: Context
id: Kontek

en: Synchronize
id: Singkronkan

en: Credentials
id: Kredensial

en: Filter settings
id: Pengaturan filter

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: %name must be a positive integer.
id: %name harus bilangan bulat positif.

en: Component name
id: Nama komponen

en: Time interval
id: Interval waktu
