Cache Prefetcher (8.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (46 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Username
ja: ユーザー名

en: List
ja: リスト

en: view
ja: ビュー

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Password
ja: パスワード

en: Settings
ja: 設定

en: edit
ja: 編集

en: Import
ja: インポート

en: username
ja: ユーザー名

en: password
ja: パスワード

en: View
ja: ビュー

en: Path
ja: パス

en: CSV File
ja: CSVファイル

en: Created
ja: 作成

en: Active
ja: アクティブ

en: Page
ja: ページ

en: Host
ja: ホスト

en: Custom
ja: カスタム

en: Global settings
ja: 共通の設定

en: Domain
ja: ドメイン

en: Desc
ja: 降順

en: Expires
ja: 期限切れ

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Delimiter
ja: 分割文字

en: Seconds
ja: 秒

en: Changed
ja: 変更済

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Domains
ja: ドメイン

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Start import
ja: インポート開始

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: Import from file
ja: ファイルからインポート

en: No headers
ja: ヘッダーなし

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Entity id
ja: エンティティ id

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
