Cache Prefetcher (8.x-1.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (44 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: List
fr: Lister

en: view
fr: voir

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Password
fr: Mot de passe

en: Settings
fr: Paramètres

en: edit
fr: modifier

en: Import
fr: Importer

en: username
fr: nom d'utilisateur

en: password
fr: mot de passe

en: View
fr: Voir

en: Path
fr: Chemin

en: CSV File
fr: Fichier CSV

en: Created
fr: Créé

en: Active
fr: Actif

en: Host
fr: Hôte

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Global settings
fr: Paramètres globaux

en: Domain
fr: Domaine

en: Expires
fr: Expire

en: Sort by
fr: Trier par

en: Delimiter
fr: Délimiteur

en: Seconds
fr: Secondes

en: Changed
fr: Modifié

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Domains
fr: Domaines

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Start import
fr: Commencer l'import

en: Finished with an error.
fr: Terminé avec erreur

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: Import from file
fr: Importer depuis un fichier

en: No headers
fr: Pas d'en-têtes

en: Master
fr: Principal

en: Entity id
fr: Id de l'entité

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.
