Cache Prefetcher (8.x-1.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (31 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: List
hi: सूची

en: view
hi: देखें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Password
hi: कूटशब्द

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: edit
hi: संपादन करें

en: Import
hi: आयात करें

en: username
hi: सदस्यनाम

en: View
hi: देखें

en: Path
hi: मार्ग

en: Created
hi: निर्मित

en: Active
hi: सक्रिय

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Host
hi: होस्ट

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Global settings
hi: वैश्विक सेटिंग्स

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Delimiter
hi: सीमाँकक

en: Changed
hi: बदल गया

en: URI
hi: यूआरआइ

en: Apply
hi: लागू करें

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
