Prehome (2.0.5) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Delete
it: Elimina

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: View
it: Visualizza

en: Text
it: Testo

en: Created
it: Creato

en: Authored by
it: Creato da

en: Other
it: Altro

en: Changed
it: Modificato

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: View mode
it: Modo di visualizzazione

en: Show for the listed pages
it: Mostra nelle pagine elencate

en: Hide for the listed pages
it: Nascondi nelle pagine elencate
