Prehome (2.0.5) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Delete
pt: Apagar

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: View
pt: Ver

en: Text
pt: Texto

en: Created
pt: Criado

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Other
pt: Outros

en: Changed
pt: Alterado

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: Show for the listed pages
pt: Exibir para as páginas listadas

en: Hide for the listed pages
pt: Ocultar para as páginas listadas

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
