Premier League (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (31 entries)

en: Search
de: Suche

en: Page title
de: Seitentitel

en: Breadcrumb
de: Pfadnavigation

en: Colors
de: Farben

en: Skip to main content
de: Direkt zum Inhalt

en: Main navigation
de: Hauptnavigation

en: Powered by Drupal
de: Angetrieben durch Drupal

en: Breadcrumbs
de: Pfadnavigation

en: Status messages
de: Status-Nachrichten

en: BLUE
de: BLAU

en: GREEN
de: GRÜN

en: Main page content
de: Hauptinhalt der Seite

en: Footer menu
de: Footer-Menü

en: Show slideshow
de: Slideshow anzeigen

en: Twitter Link
de: Twitter-Link

en: Check this option to show Slideshow in front page. Uncheck to hide.
de: Slideshow auf der Startseite anzeigen.

en: Facebook Link
de: Facebook-Link

en: Show Social Icons
de: Social-Media-Symbole anzeigen

en: Site branding
de: Branding der Website

en: Submitted by @author_name on @date
de: Gespeichert von @author_name am @date

en: Social Media Link
de: Social-Media-Link

en: Google plus Link
de: Google-Plus-Link

en: Linkedin Link
de: Linkedin-Link

en: Pinterest Link
de: Pinterest-Link

en: THEMETITLE settings
de: THEMETITLE-Einstellungen

en: Color Switcher
de: Farbauswahl

en: Choose any one color from the list
de: Gewünschte Farbe aus der Liste auswählen

en: You can change the title, url and image of each slide in the following Slide Setting fieldsets.
de: Sie können den Titel, die URL und das Bild jeder Folie in den folgenden Einstellungen ändern.

en: Use same size for all the slideshow images(Recommented size : 930 x 320).
de: Die gleiche Größe für alle Slideshow-Bilder verwenden (Empfohlene Größe: 930 x 320).

en: Show/Hide social media links
de: Social-Media-Links anzeigen/ausblenden

en: RSS Link
de: RSS-Link
