Presto! - Drupal 8 Starter Kit with Commerce Integration (8.x-1.0-rc1) - en to sv translation catalogue (104 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Slideshow
sv: Bildspel

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Article
sv: Artikel

en: Articles
sv: Artiklar

en: Comments
sv: Kommentarer

en: On
sv: På

en: Tags
sv: Etiketter

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Link
sv: Länk

en: Image
sv: Bild

en: Preview
sv: Förhandsgranska

en: Help
sv: Hjälp

en: True
sv: Sant

en: Default
sv: Förvald

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: Icon
sv: Ikon

en: Picture
sv: Bild

en: User
sv: Användare

en: Add content
sv: Lägg till innehåll

en: Page title
sv: Sidtitel

en: Off
sv: Av

en: Comment
sv: Kommentar

en: Published
sv: Publicerad

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Node Title
sv: Nodtitel

en: Add to cart
sv: Lägg till i varukorg

en: Desc
sv: Fallande

en: Other
sv: Övriga

en: User login
sv: Användarinloggning

en: Online
sv: Uppkopplad

en: Provider
sv: Leverantör

en: Tools
sv: Verktyg

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Caption
sv: Bildtext

en: Left
sv: Vänster

en: Your message has been sent.
sv: Ditt meddelande har skickats.

en: Filter by status
sv: Filtrera efter status

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: Tabs
sv: Flikar

en: Anonymous user
sv: Anonym användare

en: Apply
sv: Applicera

en: Editor
sv: Redaktör

en: Authenticated user
sv: Inloggad användare

en: Administrator
sv: Administratör

en: Offset
sv: Kompensera

en: Text only
sv: Enbart text

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: About
sv: Om

en: Icon and Text
sv: Ikon och text

en: Image Browser
sv: Bildläsare

en: Main navigation
sv: Huvudmeny

en: Flat rate
sv: Enhetsporto

en: Meta tags
sv: Metataggar

en: Save and continue
sv: Spara och gå vidare

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Media Browser
sv: Medialäsare

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Powered by Drupal
sv: Drivs av Drupal

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Your virtual face or picture.
sv: Ditt virtuella ansikte eller bild.

en: Breadcrumbs
sv: Länkstigar

en: Status messages
sv: Statusmeddelande

en: All content
sv: Allt innehåll

en: Main page content
sv: Huvudsakligt sidinnehåll

en: Full content
sv: Fullständigt innehåll

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sv: Använd <em>enkla sidor</em> för ditt statiska innehåll, såsom en sida "Om oss".

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
sv: Använd etiketter för att gruppera artiklar med liknande ämnen till kategorier.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
sv: Använd <em>artiklar</em> för tidskänsligt innehåll som nyheter, pressreleaser eller blogginlägg.

en: Update URL alias
sv: Uppdatera URL-alias

en: Image name
sv: Namn för bild

en: Footer menu
sv: Sidfotsmeny

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Wide
sv: Bred

en: Full HTML
sv: Fullständig HTML

en: Site branding
sv: Webbplatsens varumärke

en: Default comments
sv: Standardkommentarer

en: Allows commenting on content
sv: Tillåter kommentering på innehåll

en: Primary admin actions
sv: Primära administratörsåtgärder

en: User account menu
sv: Meny för användarkonto

en: Basic block
sv: Grundläggande block

en: A basic block contains a title and a body.
sv: Ett enkelt block innehåller en titel och en brödtext.

en: Website feedback
sv: Återkoppling till webbplats

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
sv: Ange en kommaseparerad lista. Till exempel: Stockholm, Lilla Edet, "Linköping, Östergötland"

en: Basic HTML
sv: Grundläggande HTML

en: Restricted HTML
sv: Begränsad HTML

en: Max 1300x1300
sv: Maximalt 1300x1300

en: Max 2600x2600
sv: Maximalt 2600x2600

en: Max 325x325
sv: Maximalt 325x325

en: Max 650x650
sv: Maximalt 650x650

en: Narrow
sv: Smal

en: Entity browser
sv: Objektläsare

en: Your order number is @number.
sv: Ditt ordernummer är @number.

en: You can view your order on your account page when logged in.
sv: Du kan se din beställning på din kontosida när du är inloggad.
