Presto! - Drupal 8 Starter Kit with Commerce Integration (8.x-1.1-rc3) - en to is translation catalogue (51 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Slideshow
is: Skyggnusýning

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Article
is: Grein

en: Articles
is: Greinar

en: Comments
is: Ummæli

en: On
is: Virkjað

en: Tags
is: Efnisorð

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Preview
is: Forskoða

en: Help
is: Hjálp

en: True
is: Rétt

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Summary
is: Samantekt

en: Icon
is: Táknmynd

en: Picture
is: Mynd

en: User
is: Notandi

en: Add content
is: Bæta við efni

en: Page title
is: Titill síðu

en: Block
is: Blokk

en: Off
is: Af

en: Comment
is: Ummæli

en: Published
is: Birt

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Centered
is: Miðjað

en: Node Title
is: Titill nóðu

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: Add to cart
is: Setja í körfu

en: User login
is: Innskráning notanda

en: Online
is: Tengdir

en: Tools
is: Tól

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Left
is: Vinstri

en: Your message has been sent.
is: Skilaboð þín hafa verið send.

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Tabs
is: Flipar

en: Anonymous user
is: Ónafngreindur notandi

en: Apply
is: Virkja

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: About
is: Um

en: Save and continue
is: Vista og halda áfram

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða

en: Powered by Drupal
is: Knúið af Drupal

en: Your virtual face or picture.
is: Net- andlit eða mynd.
