Presto! - Drupal 8 Starter Kit with Commerce Integration (8.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (94 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Article
da: Artikel

en: Articles
da: Artikler

en: Comments
da: Kommentarer

en: On
da: Tilsluttet

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Image
da: Billede

en: Preview
da: Gennemse

en: Help
da: Hjælp

en: True
da: Sandt

en: Default
da: Standard

en: Summary
da: Resumé

en: Icon
da: Ikon

en: Picture
da: Billede

en: User
da: Bruger

en: Add content
da: Tilføj indhold

en: Page title
da: Sidetitel

en: Block
da: Blok

en: Off
da: Afbrudt

en: Comment
da: Kommentar

en: Published
da: Udgivet

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Node Title
da: Indholdselementtitel

en: Add to cart
da: Tilføj til indkøbskurv

en: Desc
da: Faldende

en: Other
da: Anden

en: User login
da: Log ind

en: Provider
da: Udbyder

en: Tools
da: Værktøjer

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Caption
da: Undertekst

en: Left
da: Venstre

en: Your message has been sent.
da: Din besked er blevet sendt.

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Tabs
da: Faner

en: Anonymous user
da: Anonym bruger

en: Apply
da: Udfør

en: Dotted
da: Prikket

en: Authenticated user
da: Godkendt bruger

en: Image with link
da: Billede med link

en: Offset
da: Forskydning

en: Text only
da: Kun tekst

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: About
da: Om

en: Icon and Text
da: Ikon og tekst

en: Image Browser
da: Billedvælger

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Flat rate
da: Fast rate

en: Meta tags
da: Meta-tags

en: Save and continue
da: Gem og fortsæt

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Powered by Drupal
da: Drives af Drupal

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Your virtual face or picture.
da: Dit virtuelle ansigt eller billede.

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: All content
da: Alt indhold

en: Import images
da: Importér billeder

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Full content
da: Fuldt indhold

en: Basic page
da: Simpel side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
da: Brug <em>simple sider</em> til dit statiske indhold, som f.eks. en "om os"-side.

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
da: Brug tags til at gruppere artikler om samme emne.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
da: Brug <em>artikler</em> til tidsfølsomt indhold som nyheder, pressemeddelelser eller blogindlæg.

en: Update URL alias
da: Opdatér alternativ URL

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Asc
da: Stigende

en: Wide
da: Bred

en: Full HTML
da: Fuld HTML

en: Default comments
da: Standardkommentarer

en: Allows commenting on content
da: Tillader kommentarer på indhold

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu

en: Basic block
da: Simpel blok

en: A basic block contains a title and a body.
da: En simpel blok indeholder en titel og en brødtekst.

en: Website feedback
da: Site feedback

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
da: Skriv en kommasepareret liste. F.eks: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"

en: Basic HTML
da: Simpel HTML

en: Restricted HTML
da: Begrænset HTML

en: Max 1300x1300
da: Maks. 1300x1300

en: Max 2600x2600
da: Maks. 2600x2600

en: Max 325x325
da: Maks. 325x325

en: Max 650x650
da: Maks. 650x650

en: Narrow
da: Smal
