Presto! - Drupal 8 Starter Kit with Commerce Integration (8.x-2.0-beta1) - en to mr translation catalogue (34 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Slideshow
mr: चलचित्रे

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Article
mr: लेख

en: Articles
mr: लेख

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: On
mr: वर

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Link
mr: दुवा

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Help
mr: मदत

en: True
mr: सत्य

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Summary
mr: संक्षेप

en: Picture
mr: चित्र

en: User
mr: सदस्य

en: Add content
mr: लिखाण समाविष्ट करा

en: Page title
mr: पृष्ठ शीर्षक

en: Block
mr: भाग

en: Off
mr: बंद

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Published
mr: प्रकाशित

en: User login
mr: सदस्य आगमन

en: Provider
mr: प्रदाता

en: Tools
mr: साधने

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Your message has been sent.
mr: तुमचा संदेश पाठवला गेला

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Save and continue
mr: सौरक्षित करा आणि पुढे सुरु करा

en: Powered by Drupal
mr: 'द्रुपल'मध्ये बनवलेली साईट

en: Basic page
mr: साधे पान
