Presto! - Drupal 8 Starter Kit with Commerce Integration (8.x-2.2) - en to bn translation catalogue (28 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Slideshow
bn: স্লাইডশো

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Language
bn: ভাষা

en: Article
bn: আর্টিকেল

en: Tags
bn: ট্যাগ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Image
bn: ছবি

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Help
bn: সহায়তা

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Add content
bn: কন্টেন্ট যুক্ত কর

en: Block
bn: ব্লক

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Media
bn: মাধ্যম

en: User login
bn: ব্যবহারকারী প্রবেশ

en: About
bn: সম্পর্কে

en: No content available.
bn: কোন কন্টেন্ট নেই।

en: Save and continue
bn: সংরক্ষণ করে এগিয়ে যাও

en: Primary tabs
bn: প্রাথমিক ট্যাব

en: Full content
bn: পূর্ণাঙ্গ কন্টেন্ট
