Preview graphql (8.x-1.0-beta2) - en to da translation catalogue (7 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Entity type
da: Entity-type

en: Override global settings
da: Overskriv globale indstillinger

en: Target entity type
da: Entitetstypemål
