Preview graphql (8.x-1.0-beta4) - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Bundle
fr: Type

en: Entity Type
fr: Type d'entité

en: Target entity type
fr: Type d'entité cible

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.
