Preview graphql (8.x-1.0-beta6) - en to tr translation catalogue (7 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Bundle
tr: Paket (bundle)

en: Target entity type
tr: Hedef varlık tipi
