Preview graphql (8.x-1.0-rc1) - en to ca translation catalogue (9 entries)

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Are you sure you want to delete %name?
ca: Esteu segur de voler suprimir %name?

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: About
ca: Detalls

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: Bundle
ca: Embolcall

en: Entity Type
ca: Tipus d'entitat

en: Target entity type
ca: Tipus d'entitat destí

en: content @type: deleted @label.
ca: contingut @type: s'ha eliminat @label.
