Preview graphql (8.x-1.0-rc2) - en to hr translation catalogue (5 entries)

en: Delete
hr: Ukloni

en: Are you sure you want to delete %name?
hr: Jeste li sigurni da želite obrisati %name?

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta
