Preview graphql (8.x-1.0-rc2) - en to oc translation catalogue (6 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: Bundle
oc: Paquet
