Price (2.0.0) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Currency
id: Mata uang

en: None
id: Tiada

en: Number
id: Angka

en: Country
id: Negara

en: Name
id: Nama

en: Add
id: Tambah

en: Price
id: Harga

en: About
id: Tentang

en: Currency code
id: Kode mata uang

en: Currencies
id: Mata uang

en: Available currencies
id: Mata uang yang tersedia

en: Symbol
id: Simbol

en: currency
id: mata uang

en: Add currency
id: Tambah mata uang

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: Numeric code
id: Kode numerik

en: currencies
id: mata uang

en: Administer currencies
id: Mengelola mata uang

en: currency from @field_name
id: mata uang dari @field_name

en: Manage your currencies.
id: Kelola mata uang anda.

en: Fraction digits
id: Digit pecahan

en: The numeric code must consist of three digits.
id: Kode numerik harus terdiri dari 3 digit.

en: The numeric code is already in use.
id: Kode numerik telah digunakan.

en: number from @field_name
id: angka dari @field_name

[ctx: Validation]
en: Currency
id: Mata uang

en: Add custom currency
id: Tambah mata uang khusus
